Міжнародна співпраця

Презентація міжнародного співробітництва Полтавського інституту економіки і права Університету «Україна»

18 травня на вулиці Жовтневій поблизу Театральної площі в Полтаві на традиційному вже Дні Європи студенти-перекладачі Полтавського інституту економіки і права презентували міжнародні зв’язки інституту з Лі Університетом (США, штат Тенісі). Тематичний стенд, ілюстрований фотографіями, інформував про співпрацю з вищими навчальними закладами європейського та американського континентів, досвід роботи у проведенні спільних культурно-виховних та інших заходів у рамках міжнародного співробітництва в галузі вищої освіти.

Разом із американськими гостями студенти ПІЕП розробили пізнавальну вікторину на тему знання традицій і культури американського народу, яку провели у формі бліц-інтерв’ю з полтавцями, що долучилися до цьогорічного „європейського” святкування в нашому місті.

АМЕРИКАНСЬКО-УКРАЇНСЬКІ ВЗАЄМИНИ В ДІЇ!

У рамках програми міжнародної співпраці Полтавський інститут економіки і права тісно і плідно співпрацює з Лі Університетом (США) вже протягом 10 років. Студенти спеціальності «Переклад» нашого ВНЗ мають змогу щорічно проходити практику з усного двостороннього перекладу з носіями мови.

Цього року з 14 по 24 травня група американських студентів за фахом «Журналістика» на чолі з викладачем Майком Фінчем прибули в Полтавський інститут економіки і права з культурно-освітньою метою. Їх гостинно зустріла директор інституту Мякушко Н.С., викладачі та студенти кафедри перекладу та іноземних мов.

Перебуваючи в Полтаві, гості із США вивчали історію й культуру України, ділилися своїми національними звичаями та традиціями. Студенти спеціальностей «Соціальна робота» та «Фізична реабілітація» на лекціях американських гостей дізналися про стан мас-медіа в американському суспільстві. З синхронним перекладом лекційних виступів чудово впоралися майбутні перекладачі Аніта Сьоміна та Анжела Зірка, студенти IV курсу спеціальності «Переклад» ПІЕП. Студенти-перекладачі мали щасливу нагоду підвищувати свій рівень іноземної мови як під час запланованих навчально-виховних заходів, так і під час дозвілля.

Американці взяли активну участь у IX Міжнародній студентській науково-практичній конференції «Актуальні проблеми перекладознавства, лінгвістики, вивчення іноземних мов, міжкультурного спілкування та журналістики», організованій кафедрою перекладу та іноземних мов на базі нашого вузу.

Безліч позитивних емоцій отримали наші американські друзі від екскурсійної мандрівки красунею Полтавою, яку презентувала в ролі гіда-екскурсовода доцент Скомаровська Л.І. разом зі студентами-перекладачами. Смачна прощальна вечеря з національною кухнею у Пронях доповнила незабутні приємні враження іноземців про наш ВНЗ, Полтаву і полтавців загалом.