Святкування 21 лютого – Дня рідної мови

Велична, щедра і прекрасна мова!

Така багата, й вічно молода.

Прозора й чиста, як гірська вода.

Це України мова барвінкова.

З метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю кафедра перекладу та іноземних мов 21 лютого 2017 року в приміщенні Полтавського інституту економіки і права та Полтавського коледжу провела святкування Дня рідної мови.

Історія свята, на жаль, має дуже трагічний початок. Тобто, святкуємо ми цей день із присмаком гіркоти. 21 лютого 1952 року в Бангладеш влада придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеш став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день рідної мови, а починаючи з 1997 року цей день відзначають і в Україні в день вшанування Нестора Літописця.

Розпочався захід із виконання Гімну України. Також Рябокінь Наталія Олександрівна, кандидат філологічних наук, доцент, продемонструвала презентацію про історію виникнення, розвиток та розквіт української мови. А потім студенти коледжу позмагалися із студентами інституту в конкурсі «Від бога наша пісня, наша мова..», присвяченому Міжнародному дню рідної мови. Студенти продемонстрували свої знання з української мови та літератури. Змагання пройшло весело, корисно та пізнавально. Свою майстерність показали студенти молодших та старших курсів усіх спеціальностей.

На святі звучали вірші і пісні різними мовами. Протягом перерв звучали українські пісні про рідну мову. За недовгий час свого існування це свято вже стало традиційним.

Усі ми повинні пам’ятати і дбати про те багатство, яке є у кожного із нас, його ми не завжди пам’ятаємо, не завжди цінуємо, але без нього не можемо жити. І багатство це – наша рідна мова.