Студенти за напрямом підготовки «Здоров’я людини» кафедри фізичної реабілітації та фізичного виховання поклали квіти до пам’ятника О.Д. Бутовського з нагоди 180 – річчя з дня його народження.

Нормативна навчальна дисципліна «Історія спортивного  та олімпійського рухів» є однією з фундаментальних дисциплін фахової підготовки бакалаврів галузі знань «Фізична культура, спорт і здоров’я людини». Предметом вивчення цієї дисципліни є загальні закономірності виникнення розвитку фізичної культури та спорту, етапи її становлення. Цікавою сторінкою цієї дисципліни є не тільки славетна олімпійська історія, а й перемоги ідеалів моралі, гуманності, справедливості, рівності, доброзичливості.

Історія олімпізму рясніє іменами не тільки видатних спортсменів, а й вчених. Серед них вирізняється непересічна особистість О.Д. Бутовського – нашого земляка, якого називають апостолом олімпійського руху сучасності. Саме він підтримав ідею барона П’єра де Кубертена щодо відродження сучасних олімпійських ігор. Він був першим українцем у складі новоствореного МОК, брав участь у шести Олімпійських конгресах. За підсумками Першої Олімпіади написав книгу «Афіни весною 1896». О.Д.Бутовський здійснив вагомий внесок у розвиток і вітчизняної освіти. Визначним у його педагогічній діяльності були питання фізкультурної освіти, фізичного виховання підростаючого покоління, формування в нього міцного здоров’я, що є запорукою вдосконалення професійних та соціально значущих якостей особистості.

Традицією студентів  на кафедрі фізичної реабілітації та фізичного виховання стало приходити після складання екзамену, заліку з історії спортивного та олімпійського рухів до пам’ятника педагога, вченого, громадського діяча, одного з фундаторів вітчизняної системи фізичного виховання О.Д.Бутовського.

Ось і цього разу студенти прийшли після заліку до Олексія Дмитровича, щоб поздоровити його з днем народження (9 червня йому виповниться 180 років). Студенти Малетич Я., Савченко Ю. розповіли цікаві факти із життя Олексія Дмитровича. Поетично звучали рядки із «Оди спорту» П’єра де Кубертена ( у виконанні студентів гр.41 ФР). З цікавістю читали вірші про спорт українського поета Богдана – Ігоря Васильовича Антонича із збірки «Бронзові м’язи» – «Біг на 1000 м»( викон. Дубровін В.), «Пісня змагунів» (викон. Горошко В.)

Потім до підніжжя пам’ятника О.Д.Бутовського лягли весняні квіти.

З днем народження, славний земляче!