Студенти спеціальності 1-2 курсів «Спеціальна освіта», 4 курсу напряму підготовки «Здоров’я людини» взяли участь в українському гравіконі на тему «Я так люблю тебе, моя співуча українська мово!» (до Дня української писемності та мови)

У листопаді – унікальне свято. Це свято – День української писемності та мови, яке відзначається в День вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця. Земля українська стародавня, така ж давня і наша мова. Учені довели, що вік нашої мови – 7 тисяч років. Від покоління до покоління передавали нам пращури цей скарб. Перші спроби письма належать приблизно до  35 -50 віків до нашої ери. Спочатку це була гілочка пальми – знак миру.  Потім схематичне зображення предмета чи якогось  явища,і  нарешті ієрогліфом.

Прямим попередником слов’янської  мови є  алфавіт, створений великими просвітителями слов’ян  –  братами Кирилом і Мефодієм. Народ  плекав рідну мову в піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула. 270 років поспіль намагалися знищити українську мову, а разом з нею  і український народ,  прагнули, аби він був помірним рабом без мови, без  усної  творчості, тобто без  коріння роду нашого.

Українська мова – мова серця, мова ласки і тепла. Великі володарі слова  Т. Шевченко,  І. Франко,  Л.Українка, М. Коцюбинський,  Нечуй-Левицький,  Г. Сковорода, М. Рильський,  Л. Костенко та багато інших майстрів слова довели милозвучність і багатство мови,  передали прийдешнім поколінням цей дорогоцінний скарб, гідну спадщину,  яку треба примножувати й берегти.

Цій даті був присвячений український гравікон на тему «Я так  люблю тебе, моя співуча українська мово!», модератором якого стала кандидат історичних наук, доцент Бойченко Л. Д. У гравіконі взяли участь студенти 11ФР, 21 ФР, 41ФРз. Мета заходу – розвивали пізнавальний інтерес до вивчення рідної мови, зміцнювати патріотичні почуття, спрямовувати духовний розвиток студентів. Гравікон розпочався піснею «Мова єднання».

Що таке гравікон ? Це – гра,  віршований, конкурси, що дає можливість у 6 раундах реалізувати «інтелектуальний марафон», перевірити знання з лексикології,  фразеології, стилістики, орфографії.

Змагалися дві команди «Підмет» (денної форми навчання), «Присудок» (заочної форми навчання).

У програмі заходу звучали поетичні рядки про велич солов’їної  української мови (студенти групи 41ФРз: Бабенко В., Суханова О., Дробишева Г.,  Заболотна Ю.,  Лавецька В., Перерва О., Коритченко Л.). Цікавою  була гумореска П. Глазовою «Кухлик» у виконанні студентів Малицької К.,  Даниленко В.,  Малетич Я. Завершували гравікон «Конкурсом про видатних українців.  За перемогу в цій грі аплодували групі «Присудок» (група 41ФРз).

Програма заходу продемонструвала, що наша молодь не тільки прислухається до дзвону монет, а й демонструє так знане «Золоте правило» – своєрідний поріг моральної зрілості, знає своїх героїв, з повагою ставиться до  української мови. Саме на плечах молоді лежить відповідальність за наше майбутнє.