ІІІ Регіональна науково-практична конференція “Актуальні проблеми суспільно-політичного дискурсу в лінгвістиці”

Конференція відбулася 7 грудня 2018 року у м. Полтаві, організована Полтавським інститутом економіки і права ВНЗ «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна», кафедрою перекладу та іноземних мов.

Було представлено 47 доповідей, присвячених актуальним проблемам суспільно-політичного дискурсу в лінгвістиці. У роботі взяли участь представники ВНЗ м. Полтава. Загальна кількість учасників конференції склала 60 осіб, у тому числі – науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів – 15 та 45 студентів.

На конференції були обговорені:

• Труднощі перекладу англомовних науково-технічних текстів у сучасних умовах;
  • Переклад німецькомовних фразеологічних одиниць ;
  • Особливості ділового дискурсу як різновиду лінгвістичної комунікації;
  • Слова композити в стилі художнього дискурсу та особливості їх перекладу українською мовою (на матеріалі твору Д. Коупленда «Планета Х»);
  • Англомовний спортивний дискурс та його відтворення українською;
  • Англомовні правові документи та особливості їх перекладу українською мовою;
  • Аналіз абревіатур британського варіанту англійської мови (на матеріалі газети “The Guardian”);
  • Переклад медичних термінів з англійської на українську мову;
  • Стилістичне використання неологізмів у сучасній англійській мові та особливості їх відтворення українською мовою
  • Поняття газетно-публіцистичного стилю та його особливості;
  • Інтернет-ресурси на допомогу перекладачеві;
  • Англомовні фразеологізми та особливості їх відтворення в українських перекладах

За результатами роботи конференції готується збірник.