Відбулося урочисте підписання меморандуму про співпрацю між Полтавським інститутом економіки і права та КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради


14 квітня 2021 року між Полтавським інститутом економіки і права і КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради було підписано меморандум про співпрацю та співробітництво.

В урочистому засіданні взяли участь Надія Мякушко, директорка Полтавського інституту економіки і права, кандидатка політичних наук, докторка філософії; Тетяна Татаріна, директорка КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради; Оксана Дрюк, депутатка Полтавської міської ради; Роман Черкун, головний фахівець аналізу, досліджень та управління проєктами КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради; Роман Шаравара, перший заступник директора з науково-педагогічної роботи Полтавського інституту економіки і права, кандидат економічних наук, доцент; Руслан Басенко, завідувач кафедри правознавства та фінансів, кандидат педагогічних наук; Тетяна Губарь, начальниця відділу профорієнтаційної та виховної роботи Полтавського інституту економіки і права; Ірина Твердохліб, старша викладачка кафедри соціальної роботи та спеціальної освіти Полтавського інституту економіки і права; Анастасія Бабич, голова студентської ради Полтавського інституту економіки і права.

Учасники засідання засвідчили, що спільні завдання Полтавського інституту економіки і права та Інституту розвитку міста вбачають у реалізації проєктів розвитку соціокультурного, соціального, демократичного, освітнього та громадського середовища міста Полтави, у сфері надання сучасних освітніх послуг, проведенні суспільно важливих заходів, спільних освітніх івентів, консультацій, семінарів, конференцій, майстер-класів, профорієнтаційних заходів. Крім того, сторони наголосили, що пріоритетним напрямом співпраці є організація курсів підвищення кваліфікації та створення необхідних умов для виконання слухачами освітніх програм, які запропоновані Полтавським інститутом економіки і права.

Окремо було презентовано новий напрям співпраці закладів – організація підвищення кваліфікації депутатського корпусу і фахівців Полтавської міської ради за освітньою програмою «Стандарти спілкування, супроводу та надання послуг для осіб з інвалідністю».

Директорка Полтавського інституту економіки і права Надія Мякушко зазначила, що невід’ємним складником розбудови демократичної, соціальної держави є побудова інклюзивного громадського простору, гуманістичний потенціал якого забезпечить реалізацію сутнісних потреб усіх громадян. «Конвенція ООН про права осіб з інвалідністю», яку було ратифіковано Україною 2009 року, наголошує на необхідності гарантувати особам з інвалідністю повне користування усіма правами й основоположними свободами людини. У Полтавській ОТГ станом на березень 2021 року проживає більше 19 тис. осіб з інвалідністю різних нозологій та вікових категорій, які потребують особливого соціального та духовно-емоційного піклування. Полтавський інститут економіки і права є однією із платформ освітньої, соціальної та інформаційної підтримки осіб з інвалідністю. За роки функціонування інституту навчання за різними освітніми рівнями та спеціальностями пройшло більше 1 тис. осіб з інвалідністю. Це більше, ніж в усіх інших разом взятих закладах вищої освіти м. Полтави. На базі закладу функціонує повноцінна освітня підготовка зі спеціальності «Жестова мова», є досить розгалужена система облаштування інклюзивного освітнього та інфраструктурного простору, започатковано підвищення кваліфікації зі спеціальності «Інклюзивна освіта». Саме тому Полтавським інститутом економіки і права було розроблено та започатковано курсову підготовку за програмою «Стандарти спілкування, супроводу та надання послуг для осіб з інвалідністю».