ВІТАЄМО ВСІХ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ПОЛТАВСЬКОГО ІНСТИТУТУ ЕКОНОМІКИ І ПРАВА ТА ПОЛТАВСЬКОГО ФАХОВОГО КОЛЕДЖУ УНІВЕРСИТЕТУ УКРАЇНА З МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ СТУДЕНТА!

Бажаємо успіхів у навчанні, нових творчих та наукових досягнень на благо та процвітання України!

День студента — свято всіх студентів, яке в Україні відзначають як і в більшості країн світу — 17 листопада, також відоме як міжнародний День студентів. Свято асоціюється з молодістю, романтикою і веселощами. З’явилось імперське свято ще XVIII століття, а історія сучасного святкування почалася в Чехословаччині під час Другої світової війни, пов’язана з трагічними подіями. Свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента № 659/99 від 16 червня 1999 р.

За старою царською, потім радянською традицією День студента святкували раніше 25 січня (Тетянин день), хоча цей день відноситься переважно до московії та російської імперії, бо присвячений відкриттю університету у москві та зараз у нас не святкується.

28 жовтня 1939-го в окупованій Чехословаччині празькі студенти і викладачі вийшли на демонстрацію, щоб відзначити річницю утворення Чехословацької держави (28 жовтня 1918 року). Окупанти розігнали демонстрацію, при цьому був застрелений студент медичного факультету Ян Оплетал.

Похорони Яна пройшли 15 листопада 1939-го і переросли в акцію протесту. Десятки демонстрантів були арештовані. 17 листопада війська рано вранці оточили студентські гуртожитки. Більше 1200 студентів було арештовано і поміщено в концтабір в Заксенхаузен. В гуртожитки вривалися солдати СС, чинили над студентами побиття, потім вивозили їх на околиці Праги, де насилля продовжилося, студентів змушували падати, а нацисти чоботами наступали їм на шиї. На вулиці був мороз, а деякі студенти були в піжамах. Дев’ятьох студентів і активістів студентського руху стратили в катівнях в’язниці в празькому районі Рузине. Всі чеські вищі навчальні заклади були закриті до кінця війни.

На честь цих подій  1941 року в Лондоні на Всесвітньому конгресі студентів і був проголошений день 17 листопада в пам’ять про події в Чехії Міжнародним днем студентів. Відтоді міжнародне студентство просуває ідею визнання 17 листопада міжнародним днем студентів на рівні ООН. Сьогодні він відзначається в багатьох країнах світу та в Україні.