Доцент кафедри соціальної роботи та спеціальної освіти Віталій Заіка пройшов дистанційне навчання за темою «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти».


Протягом лютого-березня 2023 року доцент кафедри соціальної роботи та спеціальної освіти, кандидат психологічних наук Віталій Заіка пройшов дистанційне навчання за темою «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти» через платформу масових відкритих оналйн-курсів Prometheus. Цей курс підготовлений в рамках створення національної системи протидії та попередження булінгу (цькування) в закладах освіти Міністерством освіти і науки України за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та українського громадського проекту масових відкритих онлайн-курсів Prometheus.

Мета курсу: навчити освітян розпізнавати ситуації булінгу (цькування) та вчасно і правильно реагувати на його прояви в освітньому середовищі.

Запрошені спікери курсу:

Микола Кулеба – Уповноважений Президента України з прав дитини; Анастасія Дьякова – національний експерт із захисту дітей від насильства Офісу Уповноваженого Президента України з прав дитини; Дмитро Щебетюк – засновник ініціативи “Доступно. UA”.

Під час навчання були вдосконалені наступні компетенції:

Загальні: здатність співпрацювати з іншими людьми, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми, знання і розуміння сучасних тенденцій розвитку освіти, критичне та системне мислення, здатність логічно обґрунтовувати позицію, ініціативність.

Фахові: професійно-педагогічна, інформаційно-комунікаційна, емоційно-етична компетентність.

За підсумками стажування Віталій Заіка отримав сертифікат від 03.03.2023 року, який підтверджує підвищення кваліфікації в обсязі 80 годин (2,6 кредити ECTS), підписаний директором ГО «Прометеус» Вікторією Примаченко та представником Міжнародного фонду «Відродження» Павлом Хобзеєм.