Живе слово Кобзаря

14 березня 2017 р. студенти Полтавського інституту економіки і права Університету «Україна» відвідали інформаційний захід присвячений видатним особистостям – Тарасу Шевченку та Миколі Лисенку.

У лекції провідних наукових співробітників Літературно-меморіального музею імені Івана Котляревського Валентини Іванівни Скриль та Євгенії Всеволодівни Сторохи прозвучала пізнавальна інформація про життєвий шлях видатних митців. Обидва культурні і громадські діячі народилися у березні. У 2017р. Миколі Лисенку в Україні відзначатимуть 145 річницю від народження. Цих обох митців поєднує не тільки творчість, адже Микола Лисенко написав музику до багатьох творів Тараса Шевченка, але й Полтавщина. Відомо, що Тарас Григорович мандрував нашим краєм у 1845р., а Микола Лисенко народився в межах нинішнього Глобинського району. Взагалі Микола Віталійович написав музику до українських народних пісень та музику до «Кобзаря» Тараса Шевченка (найвідоміші: «Садок вишневий коло хати» (1868р.), «Гетьмани, гетьмани» (1872р.)).

Їх можна титулувати кобзарями через оспівування в літературному та музичному вимірі української ідентичності та української душі. Час іде невпинно, але покоління ХХІст. продовжує пам’ятати про велику роль в культурному поступі українського народу Тараса Шевченка та Миколи Лисенка.