Наша гордість

Дефлімпійський спорт є повноцінною складовою Олімпійського руху для людей із інвалідністю. Саме спортивні змагання та змагання людей із вадами слуху були підґрунтям розвитку сучасного дефлімпійського руху. Перші спроби залучення людей із вадами слуху до спорту були здійсненні ще в XIX ст.

Сьогодні це масштабний спортивний рух людей. Про це свідчить і розвиток дефлімпійського спорту не лише в Україні, але і у нас на Полтавщині.

32 медалі здобули полтавські спортсмени на міжнародних Дефлімпійських іграх влітку в Туреччині (м. Самсун). Серед них були і студенти Полтавського інституту економіки і права. Це здобувачі вищої освіти галузі знань «Спеціальна освіта» (Адаптивна фізична культура та фізична реабілітація) Махно Олександр, Махно Володимир, Тритяк Олександр, Верещака Олександр, Оленич Олександр. Вони − чемпіони, герої Полтавщини та України. Саме наші студенти представляли і захищали спортивну честь України на XXIII Дефлімпійських іграх в Туреччині .

О.Верещака та О.Оленич вибороли срібло (футбол – тренер О.Ю.Верещака). Каратисти О.Махно та В.Махно посіли другі місця в категорії «куміте», а О.Тритяк – друге місце в категорії «ката» (тренер М.І.Богодистий).

Фундатор Олімпійського руху П’єр де Кубертен говорив, що «… кращі спортсмени демонструють не тільки торжество м’язів, а й свято інтелекту». Про відношення до спорту свідчать і знання цих спортсменів зі спеціальних фахових предметів в інституті.

Ми пишаємося їхніми знаннями і спортивними здобутками. Ці студенти є для усіх співвітчизників прикладом для наслідування у повсякденному житті, за способом життя, стандартами поведінки, ставленням до обраної справи.

Хай з ім’ям прекрасним – Спорт-прогрес − виводить Вас у нові далі!