Патріотизм – це життєва необхідність

Патріотизм на сьогодні є нагальною потребою нашої держави,щоб усі люди стали національно свідомими громадянами-патріотами,здатними забезпечити країні гідне місце в цивілізованому світі. Підвищення рівня патріотизму є пріоритетним завданням і кожного вищого навчального закладу. В арсеналі діяльності з патріотичного виховання молоді є багато засобів і методів впливу. Один із них – позааудиторна робота, яка дозволяє залучати студентів різних форм навчання і розширяти умови для розвитку їх інтелектуальних можливостей, формування в них загальнолюдських і національних морально-духовних цінностей.

«Сучасний патріотизм:мода чи життєва необхідність?» – такою була тема диспуту, який організували на кафедрі фізичної реабілітації та фізичного виховання для студентів заочної форми навчання груп 41ФРЗ, 51МФРЗ17.

Для загальної дискусії були винесені питання:що таке патріотизм;хто є патріотом у сучасній Україні;чому патріотизм зараз у моді; як людина має вдосконалюватись, щоб бути патріотом та ін..

Інтелектуальний марафон «Афоризми видатних людей про патріотизм» доповнив дискусію глибиною геніальних думок, тверджень про значення для кожної особистості рідної землі .

У своїх виступах студенти вірно висловлювали думки про справжній патріотизм,який виявляють сьогодні наші солдати на Сході України; про дотримання, вироблених народом моральних норм і правил;знання історії свого народу;сумлінне виконання своїх обов’язків у навчанні, праці. Студенти Анна Пелих, Олексій Гончар відзначили, що пишаються тим, що є Українці. У заключному слові студентка Кондратенко А. відмітила, що патріот це не просто звання, а щоденний обов’язок кожного громадянина України.

У кінці диспуту провели анкетування на тему «Патріотизм у розумінні сучасної молоді». Студенти зробили слушні зауваження щодо відсутності моральних цінностей у деякої частини української молоді; що на рівень патріотизму впливають політичні, соціально-побутові ситуації; що необхідно покращити рівень патріотичного духу серед молоді і починати кожному треба, в першу чергу, із себе.

Заступник директора літературно-меморіального музею І.П.Котляревського Голубнича М.В. розповіла про вияв патріотичних почуттів у творах класика сучасної української літератури, ім’я якого носить сьогодні музей і якому 29 вересня цього року виповнюється 65 років з дня заснування. Працівникам музею вручили Подяку від деканату соціально-гомунітарного факультету за творчу співпрацію зі студентами кафедри фізичної реабілітації та фізичного виховання інституту.

Учасники диспуту оглянули в музеї цікаву виставку мистецьких робіт родини із Решетилівки Пелюгіних Євгена, Лариси та їх дітей на тему «Родинне древо». В експозиції представлені чудові гобелени ручної роботи, вишиті рушники, живопис, витинанки та іграшки з природних матеріалів.

Студенти зробили світлини на пам’ять про ще одну яскраву сторінку студентського життя.