«Покажіть мені і я запам’ятаю. Дайте можливість обговорити і я зрозумію» (Конфуцій)

Ці думки змушують шукати в освіті інтерактивні форми навчання. Щоб оволодівати знаннями, сьогодні недостатньо тільки відтворювати матеріал навчальних підручників, використовувати застарілі штампи, так званих «зунів». Треба поєднувати передачу нових знань, умінь, навичок для формування компетентностей, впроваджувати інтерактивні форми навчання, позбавлятись шаблонів, знімати традиційність.

Прикладом такого підходу до навчання студентів може слугувати практичне навчання з дисципліни «Реабілітаційні технології» в групі 31 ФР (старший викладач Вишар Є.В.). Вивчалася тема «Фізична реабілітація при сколіозі та остеохондрозі». Викладач використала елемент такої форми спілкування як формат телевізійної програми hard talk.

Ця методика дозволила перевірити знання термінології курсу фізичної реабілітації з цієї теми. Студенти шляхом діалогу доводили значення клінічно-фізіологічної дії фізичних вправ на організм людини в період захворювання на сколіоз та остеохондроз. Позитивним є те, що студенти самостійно демонстрували спеціальні фізичні вправи, які рекомендуються при сколіозі, при локації остеохондрозу шийного хребта. Питання семінару, а також ті, які ставили студенти самостійно, носили практичний характер. Серед них: яку бесіду проведуть з пацієнтом, в якого порушена постава; якими компетентностями володіли в ході цього заняття; який досвід придбали на базах практики та інше.

Позитивним є те, що всі студенти взяли участь в обговоренні теми, наводили приклади з цієї проблематики, з особистого життя. Цікаві повідомлення зробили студенти із соціальних мереж.

Формат розмови дав можливість не просто виявити знання студентів з даної теми, а й їх погляди на майбутню професію, багаточисленні грані особистостей.

Така творча співпраця викладача й студентів пробуджує інтерес, навчає самостійному мисленню, є ефективним засобом розвитку життєвих компетентностей.

Доречною після семінару була пропозиція студентів поздоровити своїх матусь з Днем матері.