Полтавський інститут економіки і права Університету «Україна» уклав угоду про співпрацю з Полтавським обласним благодійним фондом «Громадське здоров’я» з метою реалізації Міжнародного проекту «Вridging The Gaps: Health And Rights For Key Populations» («Заповнюючи прогалини: права та здоров’я уразливих груп населення») за підтримки Міжнародного благодійного фонду «СНІД Фонд Схід-Захід» (AFEW-Україна).

ПРО ПРОЕКТ

«Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини» – Міжнародна ініціатива щодо протидії ВІЛ, профілактики ризикованої поведінки, захисту здоров’я та прав ключових груп населення, забезпечення доступу молодих споживачів психоактивних речовин (з особливою увагою до вікової групи 14-25 років) та їх сексуальних партнерів до комплексної медико-соціальної, психологічної, юридичної допомоги та інтеграція у суспільство. Проект охоплює 16 країн.

Довгострокові цілі проекту:

1. Сильне громадянське суспільство, здатне закликати уряди до відповіді впровадження нормативних настанов та інших інструментів реалізації програм.
  2. Послідовне дотримання прав представників ключових груп населення.
  3. Поліпшення становища в області СРЗП (сексуально-репродуктивного здоров’я) і зниження темпів поширення ВІЛ.

Стратегічні напрямки роботи проекту:

• Створення умови для розвитку спільнот.
  • Поліпшення якості послуг і дотримання прав людини.
  • Надання недискримінаційних, основаних на дотриманні прав та врахуванні гендерних особливостей послуг.
  • Сприяння розвитку національних і міжнародних партнерств та процесів для збереження досягнутого.

Мета співпраці Полтавського обласного благодійного фонду «Громадське здоров’я» з Полтавським інститутом економіки і права Університету «Україна» в рамках проекту – попередження вживання психоактивних речовин, профілактика поширення соціально зумовлених хвороб та захворювань, що передаються статевим шляхом, формування навичок безпечної поведінки та стратегій міжстатевого спілкування, захист прав неповнолітніх.

Спеціалісти Фонду (практичний психолог, соціальний педагог, консультант зі здорового способу життя, лікар-консультант) проводять для учнів/студентів, батьківського загалу та педагогічного складу лекції, тренінги, семінари різної тематики:

1. ВІЛ-інфекція. Статистика, шляхи передачі, прояви, лікування, профілактика. Ризики для молоді.
  2. Психоактивні речовини. Наслідки вживання. Зменшення шкоди від вживання психоактивних речовин.
  3. Вірусні гепатити В,С. Шляхи передачі, прояви, лікування, профілактика. Ризики для молоді.
  4. Туберкульоз. Статистика, шляхи передачі, прояви, лікування, профілактика. Ризики для молоді.
  5. Імунітет. Анатомо-фізіологічна характеристика. Хвороби і стани, що впливають на зниження імунітету. Шляхи і фактори зміцнення імунітету. Здоровий спосіб життя.
  6. Хвороби молодого віку. Загальний огляд хвороб, найбільш поширених серед сучасної молоді. Прояви, профілактика та лікування.
  7. ІПСШ. Шляхи передачі, прояви, лікування, профілактика. Ризики для молоді.
  8. Куріння кальяну: міфи та реальність. Історія, причини поширення практики, ризики та способи профілактики.
  9. Репродуктивне здоров’я. Етапи статевого дозрівання. Профілактика захворювань репродуктивних органів у чоловіків та жінок. Вплив шкідливих звичок на репродуктивне здоров’я.
  10. Міжособистісні взаємини: прояв власної сексуальності, усвідомлення та демонстрація. Як її сприймати та реалізувати.
  11. Статева поведінка та здоров’я. Рішення щодо статевої поведінки, умови її безпечності. Відповідальність у сексуальних взаєминах. Небезпека ранніх статевих стосунків та вплив ЗМІ на нашу поведінку.
  12. Відстрочення початку статевого життя, уміння демонструвати свої почуття без сексу. Протидія домаганням та насильству, незахищеному сексу.
  13. Статева поведінка і соціально керовані/зумовлені інфекції. Негативні наслідки штучного переривання вагітності. Умови побудови успішного міжстатевого спілкування.
  14. Життєві цінності та їх ієрархія. Здоров’я як найвища індивідуальна та громадська цінність. Навички розстановки пріоритетів.
  15. Сім’я, родина – найвищі моральні цінності. Засади гармонійних стосунків. Умови вірного вибору шлюбного партнера.

Для поширення філософії здорового способу життя серед молоді спеціалісти Фонду разом з партнерами проводять тематичні акції, квести, флешмоби, челенджі, реалізують підліткові та молодіжні проекти.

Також фахівці надають індивідуальні, анонімні консультації для дітей підліткового віку та молодих людей, які мають досвід ризикованої поведінки: вживання алкоголю, тютюну, психоактивних речовин, експерименти у сфері міжстатевого спілкування. Під час консультацій клієнти отримують кваліфіковано відповідь спеціаліста, інформаційно-просвітницькі брошури, гігієнічні засоби та засоби індивідуального захисту (за потребою). Окрім цього, можливе здійснення анонімного, безкоштовного експрес-тестування (за згодою) на сифіліс, ВІЛ, гепатит В, гепатит С медичним працівником фонду.

На базі Фонду в рамках проекту навчальну та виробничу практику проходять студенти спеціальностей «Соціальна робота», вони долучаються в якості волонтерів до проведення проектних активностей.

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ПРОЕКТ ЗА ПОКЛИКАННЯМИ:

Facebook -@Bridging the Gaps – health and rights for key populations

ЯК ПРИЄДНАТИСЯ?

За довідкою та інформацією звертайтесь:

0661102302, 0685686358 – Наталія Златопольська, координатор проекту.

Або до центру, дружнього до підлітків «Альтаїр»:

Facebook – @Center.Altair

Instagram – @altair.pl

telegram – @Altair.speak.about

Viber – @Altair (Громадське здоров’я)

E-mail: cdpaltair@gmail.com