Розпочав роботу третінг «Стандарти спілкування, супроводу та надання послуг для осіб з інвалідностю»

У Полтавському інституті економіки і права розпочав роботу дводенний тренінг «Стандарти спілкування, супроводу та надання послуг для осіб з інвалідностю», організований спільно із КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради та Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГМБХ (проєкт «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ»).

До викладачів та учасників тренінгу з вітальним словом звернулися директор Полтавського інституту економіки і права, кандидат політичних наук, доктор філософії Н. Мякушко, перший заступник міського голови м. Полтава В. Пархоменко, директор КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради Т. Татаріна.

Тренінг відбуватиметься упродовж 16-17 червня 2020 року. Його навчальні модулі структуровано такими лекторіями:

1. Хто такі люди х порушення слуху? Жестова мова. Мова жестів. Міфи про осіб з порушенням слуху. Перекладачі жестової мови. Інклюзивний простір для осіб з порушенням слуху (лектор – Московець Н.О.).
  2. Конвенція ООН про права людей з інвалідністю. Нові підходи до питань інвалідності. Як розуміти та застосовувати Конвенцію ООН про права людей з інвалідністю. Моделі інвалідності. Стереотипи та упередження. Дискримінація за ознакою інвалідності. Етика спілкування та супровід осіб з інвалідністю з порушенням ОРА. Формування доступного середовища. Доступність. Універсальний дизайн. Розумне пристосування (лектор – Твердохліб І. В.).
  3. Особи, що мають інвалідність внаслідок ментальних та емоційних порушень – визначення нозологій. «Спрощена мова» та «легке читання», як методи спілкування з особами з легкою розумовою відсталістю. Презентація сучасних програм для комп’ютерів, планшетів та смартфонів, які дозволяють оперативно створювати візуальну підтримку під час спілкування з особами, що мають проблеми з комунікацією (лектор – Попова Е.О.).
  4. Міфи про світосприйняття та поведінку людей з інвалідністю з порушенням зору. Ступені порушення зору. Поведінкові прояви осіб з інвалідністю з порушенням зору. Правила, спрямовані на комфортну та ефективну взаємодію з людьми з інвалідністю, що мають порушення зору. Основні правила етики спілкування з незрячими (лектор – Бабець М.Л.).

Щиро зичимо успіхів і натхнення слухачам в розгляді сучасних підходів до організації інклюзивного освітнього та соціокультурного простору!