«Софія Русова – жінка, якою пишаємось»

Софія Федорівна Русова – авторка концепція української національної системи освіти і національного виховання, в межах якої отримали своєрідну інтерпретацію найважливіші, фундаментальні теоретико-методологічні проблеми– мета, завдання, зміст, методи, принципи, форми освіти, навчання й виховання.

Софія Федорівна відкрила перший в Полтаві український дитячий садок та українську школу.

Ідея національного виховання– головна й визначальна в педагогічній концепції С.Ф. Русової, яка в методологічному плані набуває основної й найважливішої закономірності розвитку теорії і практики освіти, школи, виховання.

14 листопада 2017 року викладачі та студенти груп 21СР, 41СРз взяли участь у круглому столі «… прийшла навала московська й принесла з собою руїну і смерть» на базі Полтавської школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Центр освіти та соціально-педагогічної допомоги» імені С. Русової Полтавської обласної ради.

Круглий стіл проводився на виконання Указу Президента України Петра Порошенка «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 рр.».

  • Висвітлено життєвий шлях С.Ф. Русової та розроблену нею концепцію української національної системи освіти і національного виховання.
  • Презентовано просвітницьку діяльність С.Ф. Русової у рамках подій Української революції 1917-1921 рр.
  • Переглянуто документальний фільм «Софія Федорівна Русова. Раз добром нагріте серце».
  • Представлено архівні розвідки із життя та діяльності родини Русових на Полтавщині. Окреслено культурний внесок родини в м. Полтава.
  • Визначені особливості визвольного українського руху ХІХ – початку ХХ ст. на прикладі постаті С. Русової.

Також керівництво навчального закладу презентувало різні напрями діяльності інноваційного проекту «Центр освіти та соціально-педагогічної допомоги», здійснило екскурсію навчальними аудиторіями. Спілкування у форматі «питання – відповіді» дозволило поглибити теоретичні знання здобувачів вищої освіти спеціальності «Соціальна робота» з організації соціальної діяльності у школі-інтернаті.