Студенти соціально-гуманітарного факультету на годині спілкування цього разу долучились до душевних діалогів на тему «Краса! Збагнуть її – це сонце погасить…».

Всебічний гармонійний розвиток особистості не можна уявити без її естетичної вихованості . «Краса, – говорив В.О. Сухомлинський, – могутній засіб виховання чутливості душі… Краса – це яскраве світло, що осяює світ. Це гімнастика душі, вона виправляє нам дух, нашу совість, наші почуття і переконання».

Прекрасне оточує нас всюди, в природі, мистецтві, в реальному житті, але творять його люди.

«Шукай краси. Добре шукай. Вона є все. Вона є всюди» – закликав І.Я. Франко.

Наше життя має різні закони. Серед них є закон краси. Це урочистий дар, який земля подарувала людям. Це один з найбільших відомих людських феноменів. Перенесена на полотна художників, у бронзі, мармурі, граніті, дереві, поезії, тканині краса ніби відповідає словами Гете: «Зупинись, мить, ти – прекрасна!»

Краса по-українськи –, це,  насамперед, моральна краса людини, її найцінніші якості: доброта, щедрість, мудрість, вдячність, духовність, вміння прощати.

А за традицією розпочали захід інтелектуальним марафоном «Краса», – говорять філософи, мудреці, письменники. Звучали вислови про красу: Аристотеля, Сократа, Піфагора, Гете, Стендаля, Франка та ін.

Цікавими були роздуми студентів про красу в рубриці: « Я так думаю…». Це їх бачення образотворчого мистецтва минулого і сьогодення, поезії, природи словами сучасного покоління: захоплюємося; насолода; споглядання; справжня краса.

Студенти вчились як бачити красу «божественну, величну, людяну».

Поезія Ліни Костенко, Максима Рильського, Надії Красоткіної про красу природи, життя, його складових розкривала перед учасниками панораму прекрасного і гармонійного в світі почуттів (студенти груп 11 ФР, 21ФР, 21ФРЗ).

Доречним було повідомлення студентки (Ірини Балла гр.21. ФРЗ) про те, як мати поставу Аполлона . Цікаві поради отримали студенти від феї Краси (Ярослава Малетич – гр.21ФР).

Бурю аплодисментів викликала пісня «Добро» у виконанні Жанни Омелич(гр. 21 ФР ).

Вдало розкрили студенти проблему жіночої краси за притчею І.Я. Франка (ролі виконували: Мудреця (Мельников О. –  11СР), Аглаї (Малецька К. –  21ФР), автора (Даниленко В. – 21 ФР).

З цікавістю переглянули кінофільм        «10 маловідомих мальовничих куточків України».

Апофеозом заходу була виставка декоративних робіт викладача кафедри фізичної реабілітації та фізичного виховання Марчук М.О. «Краса – всюди вельми бажана гостя» (Гете). В її роботах з різних матеріалів звучала мелодія органічної єдності в ім’я Істини, Добра, Краси, яку сформувало людство, і ті, хто сповідує вищі духовні ідеали краси.

Підсумок дійства підвела декан соціально-гуманітарного факультету Губарь Т.В.