Студенти спеціальності «Спеціальна освіта» урочисто відзначили День народження І.Н.-Левицького – видатного українського письменника

25 листопада цього року на державному рівні в Україні відзначається пам’ятна дата – 180-річчя з дня народження І. Н.- Левицького (1838-1918).

І. Н.-Левицький – видатний український письменник, перекладач, педагог, майстер художньої прози. Він увів у літературу нові теми, мотиви, реалістично змалював злиденне життя селян України, звертався також до одвічних питань: добра і зла, кохання, сімейних стосунків, взаємин батьків і дітей, проблеми людської гідності і свободи.

І. Я. Франко писав про мову І. Н.- Левицького, що вона є багата, колоритна і повна «природної грації». Великий Каменяр влучно назвав українського прозаїка : «великий артист зору, се колосальне, всеобіймаюче око України». Ця оцінка стала темою для увічнення пам’яті великого українця – І. Н.- Левицького в день його 180-річчя студентами напряму підготовки «спеціальна освіта» ( гр.. 51СО, 11,21СО).

Захід розпочався «Лунною сонатою» Л. В. Бетховена – улюблений твір   І. Н.- Левицького. Студенти поділились цікавими фактами з життя письменника, працю в Полтавській семінарії, розповіли про увічнення його пам’яті в Україні. Згадали і про ювілейну монету номіналом 2 гривні, випущену Національним банком України 6 листопада 2018 р. до дня народження ювіляра.

Студенти інсценізували уривки твору «Кайдашева сім’я» як «найкраще оздоблення українського письменства» за висловом І.Я. Франка, як «правдивий і сонячний твір» за оцінкою М.Рильського.

Майстерно виконали діалоги «свекрухи та невістки», «двох кумась» студенти Малетич Я., Тушна В., Георгієвська В., Калініна А., Даниленко В., Левонтінцев Ф.

Гордимося нашими студентами, що вони торкаються думкою до таких творів, які називають енциклопедією народознавства, «оком України».