Студенти спеціальності «Спеціальна освіта» на круглому столі розкривали таємниці людського організму

Тіло є основою індивідуальності людини, сутнісним чинником людського буття. Визнання універсального значення тіла в антології людини складає світоглядну парадигму філософської антропології. Багатовіковий досвід поколінь змусив визнати, що з усіх життєвих цінностей особливо важливе місце займає здоров’я людини.

Людина є біологічною і соціальною істотою, яка складається з двох складових: тілесної і духовної. У навчальних закладах щодо формування тілесної складової важливу роль відіграє валеологічна освіта, яка є частиною загальнокультурної освіти, заснованої на медико-психологічно-педагогічних знаннях про різні аспекти  здоров’я.

Сьогодні однією з моделей навчання молоді здоровому способу життя є навчання методам самооцінки, самокорекції, самоконтролю і саморозвитку індивідуальних резервних можливостей, що за висловом Сократа людина так «пізнає себе» всебічно. І тоді може допомогти собі і своїм близьким у випадку якихось ситуацій. Але чи всі знають механізми функціонування своїх органів, їх колосальні можливості? Ці та інші питання на тему «Кожна людина – будівник храму, що називається тілом; таємниці людського організму» стали предметом обговорення на «круглому столі», в якому участь взяли студенти гр.11,21,51(маг.з) спеціальності «Спеціальна освіта».

Захід розпочався  інтелектуальним марафоном « Топ-20 неймовірних фактів про наш організм»; познайомились з цікавими фактами науки біохронології, а потім студенти розкривали таємниці про «Очі», «Вуха», «Серце», «Шкіру»,  «Волосся», «Зуби», «Мозок», «Ноги» та ін. органи людського тіла.

Людський організм та його можливості ще повністю не вивчені. Наука не стоїть на місці, з кожним днем реєструються неймовірні відкриття. І людський організм відкриває нові таємниці.

Поки говорили про таємницю людського організму, з’явилася ще одна цікава інформація про те, що виявлено новий мікроорган, який дає про себе знати, коли мають справу з інфекцією, з якою тіло ніколи не стикалося. Виявлену структуру в імунній системі назвали «субкапсулярним праліферативним центром». Його вдалося виявити як у мишей, так і людей. Кожна людина повинна знати своє тіло, як свої п’ять пальців.

Студентів очікують нові таємниці життя на наступній годині спілкування. Тема її «Знати про їжу чоловік повинен не менше, ніж про математику або свою рідну мову» (Гордон Рамзі).