До 100-річчя з дня народження В.О.Сухомлинського: студенти спеціальності «Спеціальна освіта» (спеціалізації: адаптивна фізична культура та фізична реабілітація) провели «Урок мислення» на тему «Пасіонарна педагогіка Серця В.О. Сухомлинського – педагогіка XXI ст.»

Сьогодні Україна і весь світ сприймає спадщину В.О. Сухомлинського як вершину педагогічної майстерності, в якій провідне місце займає ідея гуманізму. Серед найважливіших гуманістичних педагогічних ідей В.О. Сухомлинського любов до дитини, розроблення демократичних засобів навчання і виховання, розвиток ідеї «радості пізнання» та ін..

Творчість В.О. Сухомлинського порівнюють з вічно зеленим деревом, у якого гнучкі коріння, міцний стовбур і розлога крона, гілки якої з року в рік дають нові пагони.  В. О. Сухомлинський відзначав, що освітній заклад стає справжнім вогнищем культури лише тоді, коли в ньому панують 4 культи і культ людини, культ Батьківщини, культ книги, культ рідної мови.

Студентам спеціальності 016 «Спеціальна освіта» не просто треба вивчати, але й намагатись глибше проникнути в світ В.О. Сухомлинського, адже саме ця людина могла випередити майбутнє.

До 100-річчя з дня народження великого Добротворця був проведений «урок мислення» на тему «Пасіонарна педагогіка Серця В.О. Сухомлинського – педагогіка ХХІ ст.».

У програмі «Уроку мислення» звучали думки студентів про зміст виховання особистості за педагогічним доробком В.О. Сухомлинського. Серед них : людиноцентристська ідея  педагогічної творчості Добротворця; проблеми виховання всебічно розвиненої особистості; сутність азбуки моральної культури; ставлення до краси в природі і суспільстві, енергія добра й творення учительського слова та ін. питання педагогіки.

Своїми думками поділилися студенти груп 21ФР, 51ФРЗ(маг.): Чернов В.,   Тушна В., Миколаєнко О., Малицька К., Суржинська Н., Копилець І. Звучали на «Уроці мислення» поетичні рядки про Василя Олександровича –   «Велике серце, що горить любов’ю» у виконанні студентів гр.11ФР, 51ФРЗ(маг.)  Калініної А., Георгієвської В., Соханя М..  А студенти  гр.21ФР Малицька К., Даниленко В., Малетич Я., Левонтівцев Ф. розповіли казки В.О. Сухомлинського, в яких він блискуче охарактеризував як «свіжий вітер, що роздмухує вогник думки і мови» вони безмежно послугують майбутнім фахівцям спеціальної освіти як виховна технологія формування ціннісних орієнтацій.

Підсумком уроку став фільм «Серце віддаю дітям». Бібліотека інституту підготувала книжкову виставку «В.О. Сухомлинський – великий педагог сучасності».