У Полтавському інституті економіки і права відбувся Public talk «Упровадження медіації в Україні в умовах воєнного стану: успішні практики, проблеми та перспективи розвитку»


18 травня 2023 р. у межах проведення VII Міжнародної науково-практичної конференції «Інноваційний потенціал та правове забезпечення соціально-економічного розвитку України: виклик глобального світу» було проведено Public talk «Упровадження медіації в Україні в умовах воєнного стану: успішні практики, проблеми та перспективи розвитку».

Модератором заходу виступила Дар’я Маліннікова, адвокат, керівниця адвокатського об’єднання «Маліннікова, Курбала та партнери», старша викладачка кафедри правознавства та фінансів, здобувачка третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти ступеня доктора філософії.

Місія Public talk : популяризація медіації, як ефективного способу урегулювання спорів, розкриття питання щодо того, як працює медіація та чому саме в умовах воєнного стану в країні найбільш актуальним є застосування медіації та альтернативних варіантів вирішення спору.

Привітання учасникам зібрання висловили: Надія Мякушко, директорка Полтавського інституту економіки і права, в. о. завідувачки кафедри соціальної роботи та спеціальної освіти, докторка філософії у галузі політології, кандидатка політичних наук та Олександр Лемешко, заступник голови Полтавської обласної ради, кандидат юридичних наук, доцент.

Учасники заслухали доповіді з актуальних проблем розвитку медіації: «Ефективність  застосування медіації у роботі з ВПО в умовах воєнного стану» (Д. Маліннікова, адвокат, керівниця адвокатського об’єднання «Маліннікова, Курбала та партнери», старша викладачка кафедри правознавства та фінансів, здобувачка третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти ступеня доктора філософії Полтавського інституту економіки і права); «Перспективи впровадження медіації у публічному праві в Україні» (Д. Піддубний, медіатор, виконавчий директор ГО «Інститут діалогу, медіації та альтеративного вирішення спорів», старший викладач кафедри правознавства та фінансів Полтавського інституту економіки і права); «Можливості керування конфліктами в організації» (І. Івлева, системний психотерапевт, тренер УСП, супервізор в контексті організацій за стандартами УССК/ANSE); «Гуманістичний психотерапевтичний підхід в роботі сімейного медіатора» (О. Губанова, кандидатка юридичних наук, доцентка кафедри цивільного, господарського і фінансового права Полтавського юридичного інституту НЮУ імені Ярослава Мудрого); «Чи потрібна адвокату медіація?» (В. Собкович, адвокат, керучий партнер ЮК «Альянс правових сил» та партнер АО «P.S. Lawyers», голова комітету з сімейного права ААУ (2021 р.), переможець конкурсу «Адвокат року 2021» у номінації «Спадкове право»); «Проблеми та можливості забезпечення соціально-економічного розвитку громад, інтеграції та адаптації ВПО в контексті майбутньої відбудови України» (С. Патока, керівник проєктів ГО «Інститут аналітики та адвокації»).

Участь у дискусії взяли судді, прокурори, нотаріуси, адвокати, медіатори, які висловили власне бачення стану розвитку медіації у сучасному правовому просторі.