Шляхетна українка

Наші пращури назвали жінку прекрасним і ніжним словом «берегиня». У цьому понятті влучно відбилося її божественне призначення, найперша і найголовніша суть – жінка стоїть у витоків нового життя, зміцнює його і плекає. Шарль Бодлер – французький поет зазначав, що, «жінка – це запрошення в щастя». Українська жінка – особливий феномен. він не має аналогів у світі.

«Шляхетна українка» – такою була тема конкурсу, яку провели кафедри соціальної роботи, фізичної реабілітації та фізичного виховання ( студенти гр. 31СРз, 11ФР, 31ФР, 41ФР. Конкурс відкрила викладач кафедри соціальної роботи, кандидат педагогічних наук Клевака Л.П. Ведучими цього дійства були студенти Галушка Стас та Малетич Ярослава. Журі ( студенти гр. 31 ФР) очолювала Ірина Рязанова. Цікаву презентацію «Легенди про жінку» зробили студенти гр. 41ФР. Вони відтворили характеристику жінки при допомозі десятків різноманітних зображень, які за легендою притаманні жінці. Це яскраві промені сонця, краса лебедя, всі чарівні фарби зір, граціозність газелі, холодне мерехтіння зірок та ін.

Студенти розкрили поняття «шляхетна»: благородна, вишукана, елегантна,витончена,досконала. Всі учасниці конкурсу – студентки гр. 31СРз в усіх номінаціях (а їх було 6): «Візитка», «Інтелектуальний конкурс», «Дефіле у вечірніх сукнях», «Мій талант», «Господиня», «Вишиванка-це стильно», довели, що вони варті цього визначення «шляхетна» 30% з них мають уже 2-3 дітей. І тільки зараз знайшли час на навчання в інституті (заочна форма), де успішно виконують всі завдання.

Всіх учасників заходу вразив інтелектуальний турнір, в якому конкурсанти продемонстрували свої знання в галузях здоров’я, психології, етики. Милувалися присутні вишуканістю вечірніх суконь учасників конкурсу, грамотним поясненням брендів, смаків. Засяяло в залі, коли конкурсантки з’явилися в номінації «Вишиванка». Це дійсно була «молитва без слів». Комунікативну компетентність продемонстрували учасниці в діалозі “Матері з сином”(ролі виконували Євдокимова Зоя і Ільченко Віталій), у міні-сцені “Україна єдина: примирення Заходу та Сходу” у прекрасному виконанні Чупири Наталії, Володіної Ірини, Сергеєвої Наталії. Кумедний подарунок зробили дівчатам-красуням студенти Дмитро Ареф’єв, Руслан Ковтун, Станіслав Галушка – танок «маленьких лебедів» під музику П.Чайковського ( у коронах зі справжнім лебединим пір’ям. Самі його збирали). А потім кожній учасниці юнаки дарували поетичні теплі слова, називаючи їх «квіточками», «зіроньками», «пелюсточками», «айстрами», «лебідоньками» та ін. Урочисто прозвучала фінальна пісня «Боже, я молю за Україну» у виконанні Наталії Сергеєвої.

Всі учасниці конкурсу отримали сертифікати деканату соціально-гуманітарної дисципліни за участь у конкурсі «Шляхетна українка».

Підвела підсумки конкурсу науковий співробітник літературно-меморіального музею І.П.Котляревського Валентина Іванівна Скриль. Вона навела цікаві вислови про жінку з п’єси І.П.Котляревського «Наталка Полтавка» та про українські страви з поеми «Енеїда», рядки яких сьогодні втілюються в українське життя.

Апофеозом конкурсу став стіл з українськими наїдками, які приготували шановні учасниці конкурсу. Це ще був один з акцентів українського життя, яке добре знають студенти (майже всі вони мешкають у Кривому Розі). Серед страв української кухні були пампушки з часником, галушки з м’ясом, млинці з грибами, традиційні вареники, різні салати з овочів,узвар. На десерт – «рафаело по-полтавськи» і вишневий та яблучний соки.

Вписана ще одна яскрава сторінка в студентське життя, яке називають згідно із законом золотого перетину «золотим віком».