Що значить бути людиною?

Всі ми люди, але мало хто з нас може дати хоча б приблизне визначення цього поняття, цієї філософській категорії.Тема «Чи знаєш, що ти людина?» стала проблемою обговорення на дебатах, які провели студенти кафедри фізичної реабілітації та фізичного виховання.Програма заходу дала можливість шляхом «брейнстормінгу» розкрити таємниці людини. Нові факти прозвучали про людське тіло, про психологію людини, роботу мозку, про факти, яких ніхто не знав – про шість основних органів чуття (шостий – орган рівноваги), про «холодні вуха» (температура вух нижча за температуру тіла на 1.5-2) та ін.

В центрі спілкування студентів був вірш В. Симоненка «Ти знаєш, що ти – людина?», в якому поет розкрив місію людини на землі: і творити добро, жити за законами моралі, цінувати неповторність людської особистості. У своїх виступах студенти відзначали своє бачення, щоб бути людиною.

Ареф’єв Дмитро зробив акцент на тому, що сьогодні для студентів головне – це сумлінно вчитися, отримати затребувану професію, яка б була корисною людям, стати особистістю, на яку можна покластися.

Наталя Суржинська зауважила, що хоче жити так, щоб її поважали. Катерина Маліновська сказала, що душевний комфорт можна мати тоді, коли робиш добро сам, допомагаєш іншим, поважаєш людей.

Підсумок дебатам зробила провідний науковий співробітник літературно-меморіального музею Є.В. Стороха. Вона акцентувала увагу на загальнолюдських цінностях. Адже саме вони допомагають визначити свої життєві орієнтири, розібратися у своїх же власних поглядах на світ і на себе.

Наступним розділом була поетична сторінка, яку присвятили Дню української писемності та мови. Її відкрила студентка I курсу (група ФР) Ярослава Малетич. Виборов нагороду за краще читання вірша «Я всіх люблю і поважаю» Надії Красоткіної студент групи ФР 31 Галушка Станіслав.

Тема людяності, добра, милосердя прозвучала у міні-сцені «Україна єдина», яку майстерно виконали Горошко В., Веклич О., Тимовєва О – студенти групи 31 ФР.

Завершити дебати апельсиновим соком зі смаколиками. І зробили світлини на згадку про змістовну годину спілкування. Студенти подякували працівникам літературно-меморіального музею І.П. Котляревського за допомогу і творчу співпрацю.