ІV регіональна науково-практична конференція «Сучасні реабілітаційно-спортивні технології : теорія і практика»- комплексна тема кафедри фізичної реабілітації та фізичного виховання Полтавського інституту економіки і права

4 березня 2020 року відбулася ІVрегіональна науково-практична конференція «Сучасні реабілітаційно-спортивні технології : теорія і практика». Співорганізаторами конференції виступили: Полтавський регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів “Інваспорт” Полтавської обласної ради, Полтавська обласна дитячо-юнацька реабілітаційно-спортивна школа інвалідів, кафедра фізичної реабілітації та фізичного виховання Полтавського інституту економіки і права.

Пленарне та секційне засідання відбулися на базі Полтавського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів “Інваспорт”. Учасників конференції привітав С.В.Котьман – директор  Полтавської обласної дитячо-юнацької реабілітаційно-спортивної школи інвалідів. Про творчу співпрацю кафедри фізичної реабілітації з Полтавською обласною дитячо-юнацькою реабілітаційно-спортивною школою інвалідів виступила заступник директора Полтавської обласної дитячо-юнацької реабілітаційно-спортивної школи інвалідів  Н.А. Барановська. З доповіддю на тему «Сучасний стан  та актуальні  проблеми ерготерапії в Україні»  виступила Сахно Т.В. – д.хім.н., професорка кафедри фізичної реабілітації та фізичного виховання.           Цікавим був виступ  Л.Б.Волошко, к.пед.н., доцента, в.о. зав. кафедри фізичної терапії та ерготерапії Національного університету  «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» на тему «Медико-біологічна підготовка майбутніх фізичних терапевтів в аспекті формування їхньої професійної компетентності».

Актуальні проблеми сучасних реабілітаційних технологій спорту інвалідів, здоров’я збереження звучали у виступах студентів спеціальності «Спеціальна освіта» Юренко В. (ЗСПО-18-1), Бабенко В. (ФТз-19), Дробишева Г. (ФТз-19), Абрамов О. (ЗСПО-19-1м), Кудінова К.            (ЗСПО-19-1м) та ін. Учасниками конференції були також студенти спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», які презентували наукові доповіді з актуальних проблем фізичної терапії.       Доповіді учасників конференції викликали жваві дискусії серед присутніх. Усі бажаючі конференції мали змогу взяти участь у дискусії: «Теоретичні та методичні основи розробки здоров’язберігаючих технологій для осіб із відхиленнями у стані здоров’я в процесі адаптивного фізичного виховання та фізичної реабілітації». У зв’язку з актуальністю запропонованих питань за результатами конференції буде опубліковано збірник тез доповідей.