2 КВІТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ЗНАНЬ ПРО АУТИЗМ

Кафедра соціальної роботи та спеціальної освіти разом зі співробітниками Полтавського інституту економіки і права сьогодні в блакитному. Ця дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 18 грудня 2007 року з метою привернення світової уваги до дітей та дорослих, які страждають від аутизму. За останніми даними, нині у світі живе близько 670 мільйонів таких людей.

Аутизм (від латинського «autos» – «сам») – порушення розвитку, при якому відзначається труднощі у формуванні соціальних контактів із зовнішнім світом та іншою людиною і позначає цілий комплекс психічних і поведінкових розладів, але він не завжди супроводжується зниженням інтелекту.

Аутизм – це не вирок, це всього лише діагноз, своєчасне визначення якого в більшості випадків допомагає розпочати процеси реабілітації та адаптаціїі. Люди з аутизмом можуть бути обдарованими і проявляти успішність в окремих областях: володіти абсолютним музичним слухом, відмінно грати в шахи, малювати, рахувати.

Рекомендуємо переглянути 12 найкращих фільмів про людей з аутизмом:

1. Антон тут рядом/Антон тут поряд (2012 р., Росія, документальний)
  2. Тэмпл Грандин/Темпл Грандін (2010 р., США, драма, біографія)
  3. Меня зовут Кхан/Мене звати Кхан (2010 р., Індія, триллер, драма)
  4. В космосе чувств не бывает/В космосі почуттів не буває (2010 р., Швеція, комедія, мелодрама)
  5. Мальчик, который умел летать/Хлопчик, який умів літати (1986 р., США, драма, фантастика)
  6. Рай океана/Рай океану (2010р., Китай, драма)
  7. Контакт (2012р., США, серіал, драма)
  8. Карточный домик/Картковий будиночок (1993, США, Італія, драма)
  9. Без ума от любви/Без тями від кохання (2005р., США, драма, мелодрама)
  10. Человек дождя/Людина дощу (1988р., США, драма)
  11. Меркурий в опасности/Меркурій в небезпеці (1988р., США, бойовик, драма, триллер)