Pегіональний дискусійний круглий стіл онлайн «НЕДИСКРИМІНАЦІЙНИЙ ПІДХІД У НАДАННІ ПОСЛУГ ОСОБАМ З ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИМИ ТА ПСИХОФІЗИЧНИМИ ОБМЕЖЕННЯМИ»


25 лютого 2021 року відбувся регіональний дискусійний круглий стіл онлайн «НЕДИСКРИМІНАЦІЙНИЙ ПІДХІД У НАДАННІ ПОСЛУГ ОСОБАМ З ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИМИ ТА ПСИХОФІЗИЧНИМИ ОБМЕЖЕННЯМИ», в рамках реалізації проєкту «Крок назустріч: інтеграція та захист прав осіб з інтелектуальними та психосоціальними обмеженнями» за підтримки: НГО «Перспективи у психічному здоров’ї» (Литва) в партнерстві із Асоціацією психіатрів України (Україна), Міжнародним благодійним фондом «Дослідницький центр соціальної політики» (Україна), «Права людини в психічному здоров’ї» – ФГІП (Нідерланди) у межах співпраці з Європейським Союзом.

До заходу, який ініціював Полтавський інститут економіки та права Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» спільно з Полтавським обласним благодійним фондом «Громадське здоров’я», приєдналося 45 учасників: представники закладів інтернатного типу, навчально-реабілітаційних центрів, громадський організацій та осередків, профільних державних відомств та структур, що представляють інтереси осіб з інтелектуальними, фізичними та психосоціальними порушеннями.

З вітальним словом до присутніх звернулися: Угне Григайте – проектний менеджер НГО «Перспективи у психічному здоров’ї» (Литва), Юлія Пієвська – представник Асоціації психіатрів України (Київ) та Надія Мякушко – директор Полтавського інституту економіки та права Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна».

Під час зустрічі відбулося обговорення трьох актуальних тем:

1.«Дискримінація та стигматизація осіб з інтелектуальними та психосоціальними порушеннями», спікер: Ірина Саранча – голова правління громадської організації «Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток», доцент кафедри психології і соціальної роботи Вінницького державного педагогічного університету ім. Коцюбинського, кандидат педагогічних наук, жінка з інвалідністю у наслідок дитячого церебрального паралічу.

2.«Захист прав осіб з інтелектуальними та психофізичними порушеннями в інтернатних закладах», спікер: Дар’я Маліннікова, практикуючий адвокат, медіатор, правозахисник, керуючий партнер АО «Маліннікова, Курбала та партнери», старший викладач кафедри правознавства та фінансів Полтавського інституту економіки та права Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна».

3.«Соціальна адаптація та інтеграція осіб з інтелектуальними та психофізичними порушеннями», спікер:  Світлана Ілініч, кандидат філологічних наук, заступник директора з науково-педагогічної роботи Вінницького інституту Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна».

Учасники активно долучилися до дискусії, зміст якої засвідчив наявність стигматизації, соціальної дезадаптації, недотримання прав осіб з інтелектуальними та психосоціальними порушеннями та вчергове підтвердив потребу в формуванні відповідального та толерантного ставлення в суспільстві до таких людей.

Також у рамках круглого столу відбулася презентація програми підвищення кваліфікації для посилення потенціалу персоналу закладів інтернатного типу та навчально-реабілітаційних центрів і корекційно-реабілітаційної програми посилення потенціалу осіб, що мають інтелектуальні та психосоціальні обмеження.

 

Якщо ви працюєте з особами з інтелектуальними та психосоціальними порушеннями і бажаєте підвищити фаховий рівень, пропонуємо долучитися до програми підвищення кваліфікації (участь безкоштовна, реєстрація триває до 3 березня включно):


https://forms.gle/C4vY5AutWFpvCsiN8