Інформація про заклад

 


Висновки акредитаційної експертизи підготовки бакалаврів з напряму підготовки 6.010203 “Здоров’я людини”, магістрів за спеціальності 8.01020302 “Фізична реабілітація”

Н.Мякушко: “Найкраще працевлаштовуються соціальні працівники. Зараз на них великий попит на ринку праці”. “Газета по-українськи”, 27.06.2014 №49

Читати далі…


НАВІГАТОР ДЛЯ АБІТУРІЄНТА 2014: СІМ КРОКІВ до ВИЩОЇ ОСВІТИПолтавський інститут економіки і права має четвертий рівень акредитації, посідає почесне місце у рейтингу вищих навчальних закладів України різних форм власності.

Історія Полтавського інституту економіки і права розпочинається з листопада 1991 року, коли в цьому стародавньому місті вперше був створений унікальний ліцей культури для старшокласників.

Через два роки на базі ліцею було засновано перший вищий навчальний заклад із недержавною формою власності, який на початку 1994 року увійшов до складу Україно-Фінського інституту (на даний час Європейський університет) як філія. З 1999 року, після внутрішніх реформ, він став структурним підрозділом тільки-но створеного у Києві Університету «Україна».

2004 року заклад уперше став учасником Міжнародного академічного рейтингу ”Золота фортуна”. Працю колективу вузу високо оцінили й нагородили срібною медаллю ”Незалежність України”.

Наприкінці 2008-го інститут пройшов планову комплексну перевірку Держкомісії Міністерства освіти і науки України. Вона підтвердила, що вуз готує спеціалістів із вищою освітою на рівні державних стандартів.

Полтавський інститут економіки і права постійно переглядає й оновлює перелік спеціальностей (напрямів) — ураховують рівень затребуваності фахівців із тієї чи тієї спеціальності. Напрями підготовки здебільшого ексклюзивні, їх немає або до останнього часу не було в інших вузах Полтавщини.

Нині в інституті готують фахівців із вищою освітою за напрямами (спеціальностями): фінанси і кредит, облік і аудит, правознавство, здоров’я людини / фізична реабілітація, філологія (іноземні мови) / переклад, соціальна робота. На ці напрями запрошують абітурієнтів на наступний навчальний рік.

Переважна більшість напрямів підготовки фахівців в інституті мають, так би мовити, ексклюзивний характер для регіону. У Полтаві інститут першим почав готувати дипломованих фахівців із вищою освітою за такими престижними і рідкісними сціальностями, як «Соціальна робота», «Переклад», «Фізична реабілітація». Ці спеціальності у нас — наймолодші, але випускники з цих спеціальностей уже встигли зарекомендувати себе як кваліфіковані фахівці, успішно працюючи у державних органах влади, місцевого самоврядування, установах соціального захисту та соціального забезпечення населення, спортивно-оздоровчих закладах, підприємствах, фірмах міста та області.

Професорсько-викладацький склад інституту досить потужний. Це підтвердила й недавня міністерська перевірка. Він цілком відповідає державним критеріям.

Практика студентів – невід’ємна частина їхньої підготовки. Проходять вони її на місцевих підприємствах і в галузевих організаціях освіти, охорони здоров’я, державного управління. Скажімо, майбутні соціальні працівники стажуються у профільних організаціях, освітніх установах, реабілітаційних центрах, громадських та благодійних організаціях, що в перспективі можуть забезпечити їх робочими місцями. Ті, хто опікуватимуться здоров’ям людини, – в обласному центрі з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», реабілітаційно-спортивній школі інвалідів, міській дитячій клінічній лікарні, 2-й міській клінічній лікарні, дитячо-юнацькій спортивній школі № 3 з плавання тощо. Перекладачі – на базі інституту із залученням носіїв англійської мови (волонтерів Корпусу Миру США), з якими ми співпрацюємо.

Інститут — один із небагатьох навчальних закладів Полтавщини, де можуть за спеціальними програмами здобувати вищу освіту люди з особливими потребами (інваліди). Причому 90% студентів-інвалідів надаються пільги в оплаті за навчання. До їхніх послуг – інтегровані групи, що дозволяють швидко адаптуватись до студентського середовища і здобувати вищу освіту на рівні з усіма студентами.

Іногороднім студентам за потреби надається гуртожиток.

Юнаки мають можливість, навчаючись в інституті, пройти навчання на військовій кафедрі при КПІ й одержати військове звання офіцера.