Міжнародна співпраця

Уже друге літо поспіль студенти Полтавського інституту економіки і права проводять канікули з користю. Цього року студенти 3 та 5 курсів провели свій відпочинок в Болгарії. Анатолій Голуб, Роман Артеменко, Антон Рябокінь, Сніжана Дяченко перший місяць літа працювали офіціантами в готелі Едельвейс місто Варна в Золотих пісках. Практикуючи іноземні мови з туристами та здобуваючи досвіт роботи офіціанта, старанно працювали вони увесь червень.

Наступні два місяці хлопці вирішили випробувати долі в іншому місті Болгаріі – місто Кітен. Саме тут їм сподобалося найбільше. Гарні умови праці та проживання, достатньо вільного часу для відпочинку. Уже на початку вересня студенти повернулися на Батьківщину та продовжили своє навчання в інституті.

 

 

Сеник Софія

2 курс спеціальності

«Філологія (переклад)

З 5 по 11 вересня 2018 року в Македонії пройшов другий тренінг та ряд активностей в межах проекту “CooL – Cooperative Learning through Sports and Outdoor Activities”. Ця подія відбулася завдяки Erasmus+, програмі Європейського Союзу яка підтримує проекти та заходи пов’язані з освітою, підготовкою та спортом для молоді, дякуючи їм вся програма була безкоштовна. Та звісно організаторам всього спортивного семінару European Sport YMCA.  Одна із головних задач та питань була проблема як йти в ногу з потребами і інтересами молоді у наші дні. Тому протягом тижня було багато обговорень про різноманітність методів роботи які важливі для молоді. Спорт, ігри та активності на свіжому повітрі надають молодим працівникам безліч можливостей для роботи з молоддю. Проект спрямований на покращення якості молодіжної роботи у галузі спорту щодо використання методу кооперативного навчання молоді через спорт і активність на свіжому повітрі у поєднанні з неформальної освітою, та як використовувати ці навички як інструменти для боротьби з дискримінацією, заохочувати до активної участі, соціальна інтеграція, критичне мислення та попередження насильницького екстремізму та радикалізації молоді.

Я, Сеник Софія, студентка 2 курсу спеціальності «Філологія (переклад)» брала учать у цьому проекту разом з іншими студентами. Нас приймали YMCA Skopje у чарівному містечку Струга, у готелі, розташованому на березі озера Охрід. Кожного дня була дуже цікава насичена програма: зранку учасники постійно ділились на групи, нам давали тему чи завдання, яке ми обговорювали, робили висновки та потім виступали перед усіма. Кожен ділився своїм поглядом, досвідом у роботі з молоддю, розказував про свої методи, вирішення певних проблем у своїх організаціях. В цьому проекті були учасники з 8 країн, таких як Македонія, Фінляндія, Швеція, Італія, Боснія і Герцеговина, Україна, Німеччина та Данія. Кожна країна протягом цих 5 днів проводила різні веселі та спортивні ігри, таким способом ми також обмінювались досвідом, котрий в майбутньому могли б використовувати у роботі з молоддю чи дітьми. Так ми дізнались про нові та цікаві ігри, наприклад такі як Гандбол, Спайкбол. За цей час не було коли нудьгувати, ти постійно з кимось спілкуєшся у великій чи маленькій компанії, граєш у вільний час в різні ігри та ходиш на прогулянки містом разом з іншими.

Після таких поїздок неможливо не повернутися з безліччю емоцій та вражень. Дуже вражає відношення до людей, неважливо скільки тобі років, звідки ти, наскільки добре чи погано ти знаєш мову, тебе завжди дуже підтримують та підбадьорюють, всі дуже відкриті та щирі. Якщо випадає можливість взяти участь у подібному проекті, то варто негайно погоджуватися, оскільки це дуже великий досвід, багато нових знайомств, друзів та веселий відпочинок.

Особлива подяка адміністрації Полтавського інституту економіки і права – декану факультету Губарь Т.В., завідувачу кафедри перекладу та іноземних мов  Рябокінь Н.О. та ГО педагогічний центр “Академія” за таку чудову можливість взяти участь у цьому проекті.