Перший етап VIII Всеукраїнського студентського турніру з історії

 


17 жовтня 2019 року в актовій залі Інституту відбувся перший етап VIII Всеукраїнського студентського турніру з історії – командного творчого змагання серед здобувачів вищої освіти з історичної тематики дискусійного характеру. Його організаторами на всеукраїнському рівні є Міністерство освіти і науки України та Київський університет імені Бориса Грінченка.

На початку Турніру з вітальним словом виступила директор Інституту Н. С. Мякушко. Вона зазначила, що Всеукраїнський студентський турнір з історії – це вправляння команд здобувачів вищої освіти як історичних, так й неісторичних факультетів у вміннях розглядати, аналізувати та дискутувати актуальні питання світової та вітчизняної історії. Так склалося, що історичний процес має чимало «білих плям», таких епізодів та сюжетів яким неможливо дати однозначну оцінку. Саме розглядові дискусійних питань світового та українського історичного процесу й присвячене змагання. Більше того, турнір покликаний виконати важливі ціннісно-смислові завдання, які полягають у необхідності усвідомлення молоддю свого історичного минулого, розуміння тих зусиль, яких доклали українці за право мати власну державність та політичну націю.

У Турнірі взяло участь три команди: «Нове покоління» (капітан – Дарина Клименко), «ПУХ: позитивні, успішні харизматичні» (капітан – Гожий Роман) та «Шлях бджоли» (капітан – Волошина Карина). Змагання було проведено у три раунди, в кожному із яких команди виступали у ролі Доповідача, Опонента та Рецензента.

До складу журі увійшли Н. С. Мякушко (директор, кандидат політичних наук, голова журі), Р. І. Шаравара (перший заступник директора з науково-педагогічної роботи, кандидат економічних наук, доцент, заступник голови журі), В. В. Черкас (декан факультету правознавства та фінансів), Г. М. Аванесян (заступник завідувача кафедри правознавства) та С. П. Товста (старший викладач кафедри правознавства). Обов’язки модератора Турніру виконував доцент кафедри правознавства, кандидат педагогічних наук Р. О. Басенко.

Дискусія між учасниками Турніру була жвавою, питання викликали гостру полеміку. Доповіді учасників були змістовні, виклад матеріалу логічний та послідовний, а опонування та рецензування відповідало принципам науковості, коректності та толерантності.

За результатами підрахунку голосів перше місце та Диплом переможця Турніру здобула команда другого курсу «ПУХ: позитивні, успішні харизматичні». Дипломи ІІ та ІІІ ступенів отримали команди третього («Шлях бджоли») та першого («Нове покоління») курсів відповідно. За активну участь у першому етапі Турніру, високий рівень знань з історії держави, права, суспільства та культури України, продемонстровані уміння ведення наукової дискусії та організацію командної співтворчості Волошина Карина (3 курс), Гожий Роман (2 курс) та Назаренко Катерина (1 курс) були нагороджені Подяками Інституту.

Адміністрація та колектив Інституту вітає переможців та зичить подальших успіхів та перемоги на національному етапі Турніру, що відбудеться 5-7 листопада 2019 року у м. Києві.