Твоя кар’єра починається сьогодні

«Вибрати собі роботу до душі і Вам не доведеться працювати жодного дня в своєму житті» – це мудрі слова давньокитайського філософа Конфуція. Але траєкторія для їх реалізації дуже довга. І першою на цьому шляху є здобуття освіти. Головне завдання здобувача вищої освіти сьогодні – це оволодіння теоретичними основами предметної спеціалізації, набуття професійної кваліфікації, бути здатним активно, відповідально та ефективно реалізовувати громадянські права й обов’язки з метою розвитку демократичного суспільства.

Всі ці знання і компетентності, отримані в системі освіти, є невід’ємною частиною життєвого устрою людини, яка хоче добитися успіху в житті. Знання – це світло. Це великий скарб, маючи його, людина завжди здобуватиме перемоги і в житті, і в кар’єрі.

ХХІ ст. поставило зміст слова «кар’єра» на якісно новий рівень. Побудова кар’єри в сучасному світі стає обов’язковою умовою самореалізації в професійній діяльності. У сучасному світі важливо бути не просто гарним фахівцем, важливо бути кращим.

Саме цій проблемі був присвячений педагогічний брейн-ринг « Твоя кар’єра починається сьогодні».

Участь брали 2 команди «Знання» і «Вміння». Це студенти гр. 11ФР, 21ФРЗ. Членами журі були студенти 51ФР(магз.). Насиченою була програма заходу. Притчею про значення освіти, праці в житті людини розпочався захід (ролі виконували Хмиленко Дмитро, Чирва Інна). А потім команди змагалися за змістовне розкриття таємниць спеціальної освіти, загальних, спеціальних (фахових, предметних) компетентностей, ділились думками про «цеглинки», з яких складається кар’єра, вносили свої пропозиції як стати успішною людиною. Звучали афоризми, висловлювання знаменитих людей про значення освіти в житті людини. Цікавим було повідомлення про зміст професій майбутнього, про ринок праці в Україні.

Про свій досвід практичної роботи, як перші кроки до кар’єри, розповіли студенти 51ФРЗ(маг.) Крат Артем, Д’яченко Іван, Гончар Олексій. Студент Лебедєв В. поділився своїми спогадами про участь у бойових діях на Сході України, які, безумовно, теж вимагають неабиякого професіоналізму, знань для захисту рідної землі. Сьогодні він отримує третю професію, яка так необхідна для його нової діяльності.

Завершився брейн-ринг «Пам’яткою майбутнім фахівцям зі спеціальної освіти», в який червоним рядком звучало, що побудова кар’єри в сучасному світі стає обов’язковою умовою самореалізації у професіональній діяльності.

Науковий працівник літературно-меморіального музею І.П. Котляревського Скриль В.І. ознайомила студентів з виставкою робіт з живопису на шовку полтавської художниці Олени Пушкарьової на тему «Хризантеми», яку студенти назвали як «красу гімнастичної душі» (словами О. Сухомлинського). Це вже третя виставка мистецьких робіт полтавських митців, яку студенти кафедри фізичної реабілітації та фізичного виховання переглянули в цьому навчальному році.